Svētrunas
 Teoloģija
 Svētku vēstījumi

lapas: 1-10  11-12
       Ja Advents priekš mums nav īpašs laiks, tad mēs lielā mērā riskējam zaudēt ļoti daudzko no tā, kas Ziemsvētkos ir patiesi īpašs un skaists.

lasīt tālak »
      Mūžības svētdienā Dieva Vārds mums atgādina - Dieva priekšā gals nav beigas... tas ir jauns sākums. Cilvēkam vispār neizdosies Dieva priekšā nomirt, jo Dievs jau nav mirušo, bet dzīvo Dievs.

lasīt tālak »
       Mēs daudzus gadus tikām iedrošināti dzīvot ar domu, ka laiks, kad lielvalstis teritoriālās nesaskaņas risināja ar militāra spēka palīdzību, ir sen palicis aiz muguras. Ka mēs to varam atcerēties kā ļaunu murgu, kuram nav nekāda sakara ar šodienas īstenību.

lasīt tālak »
     Jautājumi saistībā ar Ziemsvētkiem varbūt dažādi, bet tos visus var savīt kopā vienā svarīgā pamatjautājumā – ko mēs īsti gaidām no Ziemsvētkiem?

lasīt tālak »
        Advents – tas ir laiks, kas mūs gatavo Kristus piedzimšanai. Tiem pašiem gaišākajiem svētkiem, kurus svinam gada vistumšākajā laikā. Ziemsvētki, Kristus piedzimšana ir prieka pilns notikums katrai pēc pestīšanas alkstošai dvēselei. Advents nozīmē „atnākšana”.

lasīt tālak »
     Mūsu Latvijas Republikas proklamēšana ir viena no tām retajām reizēm, kad var teikt – tā ir svētku diena visiem. Vai precīzāk būtu teikt – varētu būt... Patiesi un no sirds svinēt valsts svētkus šodien nav viegli. Tas var prasīt pat diezgan lielu piespiešanos. Ir grūti cilvēkam kaut nedaudz atrauties no samilzušajām personiskajām vajadzībām, lai kaut jel cik pievērstos kādam kopējam labumam... Tas pats noteikti ir noticis arī ar mūsu cerībām – tās vairs nespēj tā īsti būt kopīgas.

lasīt tālak »

Cilvēkam domātā Ziemsvētku vēsts iesākas ar vārdu – nebīsties. Uzreiz ir jāteic, eņģelis, savu pasludinājumu iesākdams tieši šādi, ir trāpījis „naglai uz galvas”. Un trāpījums ir tiešs ne tikai tām tālajām dienām, bet arī šim laikam.

lasīt tālak »
       Šos vārdus Jēzus saka saviem mācekļiem brīdī, kad Viņa gūstītāji ir jau ceļā. Tie nāk, lai izpildītu tiem uzdoto uzdevumu sagūstīt, vēlāk tiesāt un pēcgalā sist krustā. Baisie Lielās piektdienas notikumi ir tepat, tie tūlīt sāksies...

lasīt tālak »
    Daudzi šodien iespējams jautātu: cik vērts var būt šāds paziņojums un pie tam vēl no eņģeļa? No mūsu ikdienas apziņai tik attālinātas būtnes. Ja tas būtu kāds apsviedīgs, sevi daudzpusīgi pierādījis darbonis...
 lasīt tālak »

Priecīgas Lieldienas! Gaišas Lieldienas! Svētītas Lieldienas! Tā cits citu sveicinām šai gaviļu laikā. Kristus ir augšāmcēlies! Jā tas ir Lieldienu prieka, gaišuma, gaviļu un svētību iemesls. Dievs ir parādījis savu varu un savu uzvaru pār nāvi.

lapas: 1-10  11-12