Par draudzi
“Dievs neļaus savai laivai grimt” Dr. Mārtiņš Luters
Par evaņģēliski luteriskās draudzes darbības sākumu mēs varam minēt 1540. gadu, kad Ērgļos nonāca 1530. gadā Vācijā atskanējusī luteriskās reformācijas balss. Kopš šī brīža draudze ir piedzīvojis dažādus laikus. Ir pārdzīvots 2.Pasaules karš un pēc tam sekojošie Padomju Savienības okupācijas gadi. Dieva žēlastības pavadīta, draudze spēja pastāvēt pat šajā ateistiskajā un pret kristīgo ticību ļoti naidīgi noskaņotajā sistēmā. Tai nebija sava dievnama, mācītājs brauca no netālu esošās Vecpiebalgas. Dievkalpojumi tika noturēti Jumurdas kapu kapličā un pie draudzes locekļiem mājās. Neskatoties uz visām grūtībām, Dieva vadīta un Viņa žēlastības apņemta, šī nelielā grupiņa turēja ar Dievu slēgto derību visus grūtos padomju gadus.

Līdz ar latviešu tautas atmodu un neatkarīgas Latvijas Republikas izveidošanos, Ērgļu luteriskās draudzes vēsturē tika atvērta jauna lappuse. Krītot dzelzs priekškaram, krita arī visa, pret cilvēka garu un dvēseli vērstā antireliģiskā diktatūra. Tagad draudze varēja netraucēti noturēt dievkalpojumus un pagasta cilvēki tos varēja apmeklēt. Sākumā draudzes darbojās Ērgļu veco ļaužu pansionātā un tā kapličā. Pēc tam ar pagasta vadības sirsnīgu pretimnākšanu draudze savas mājas atrada Ērgļu Saieta namā, kur pulcējas līdz šai dienai. Draudze katru svētdienu pulcējas uz dievkalpojumu, uz kuru atnāk trīsdesmit un dažkārt vairāk dievlūdzēju. Tiek noturēti visi lielie svētku dievkalpojumi, uz kuriem atnākušo cilvēku skaits daudz lielāks.
Draudzē notiek Iesvētes mācības nodarbības un kopīgas Bībeles stundas, četru skolotāju vadībā darbojas Svētdienas skola. Tās audzēkņi katru gadu dodas uz kopīgo vasaras Latvijas Svētdienas skolu bērnu nometni. Tas ir viens no galvenajiem sezonas pasākumiem jauno cilvēku dzīvē. Tāpat bērni, jau vairākus gadus pēc kārtas apmeklē Laternu svētkus, kurus ir draudze organizējusi arī Ērgļos. Draudze patur redzes lokā un pēc iespējām, rūpējās par jau vecajiem un slimajiem draudzes locekļiem.
 Skats uz Ērgļu baznīcu 1937. gads
Tīzenhauzenu ģerbonis
|
Tīzenhauzenu ģerbonis
|
Mēdemu ģerbonis
| |
|