Dvēseles spogulis

"Pārbaudi mani, Kungs, un izmeklē mani... " (Psalms 26:2)
     Vārdu salikums – Dvēseles spogulis – sākumā varētu radīt vairāk jautājumu, nekā pārliecinošas skaidrības. Bet tas ir tikai līdz tam brīdim, kad mēs sākam apzināties patiesas un dziļas grēkatziņas lielo vērtību.

Aicinājums atgriezties no grēkiem ietver sevī pamudinājumu pārbaudīt pašam savu sirdsapziņu. Īpaši nozīmīga šāda procedūra ir tiem, kuri sevi mierina ar domu, ka „nekādu sevišķo grēku” jau viņiem nav.

Kā labs palīglīdzeklis šādam uzdevumam var kalpot Dvēseles spogulis jeb jautājumu veidā izklāstīta pašpārbaude, caur kuru varam aplūkot to, kā aizvadītājā laikā ir veicies mums pašiem. Jautājumi ir izveidoti secīgi aptverot visus 10 baušļus, dažās sadaļās ir apvienots vairāku baušļu saturs.

Vērtīgs pamats svētdienas dievkalpojumam noteikti ir liekams visas nedēļas laikā. Tas jāsaka arī par savas sirdsapziņas izmeklēšanu. Tā prasa laiku un īpašu koncentrēšanos, kas būtu jāpavada ar lūgšanu. Tas noteikti ir arī labākais ceļš uz cienīgu Svētā Vakarēdiena baudīšanu dievkalpojumā. Grēku atzīšana un to izsūdzēšana noteikti ir neaizvietojama Dieva dāvana mums visiem, tāpēc neatstāsim to novārtā, bet lietosim to. Un lai apustuļa Jāņa vārdi mums ir par iedrošinājumu: „Ja atzīstamies savos grēkos, tad Viņš ir uzticīgs un taisns, ka Viņš mums piedod grēkus un šķīsta mūs no visas netaisnības.” (1.Jāņ. 1;9)