Svētrunas
 Aktuāli
 Teoloģija
 Svētku vēstījumi

Jebkuras auglīgas diskusijas priekšnoteikums ir kopīga izpratne par to, kas ir aplūkojamā problēma un kādi ir kritēriji, pēc kuriem tiks izdarīts spriedums.  Tāpēc jau pašā diskusijas sākumā ir noderīgi vienoties par aplūkojamo tēmu un pieeju, ar kādu gribam tai tuvoties.

lasīt tālak »
       Augsburgas ticības apliecības XI artikulā “Par bikti” ir teikts: “Par bikti baznīca māca, ka privātā grēku piedošana jeb Absolūcija draudzēs ir paturama, lai gan biktī nav nepieciešama visu pārkāpumu uzskaitīšana, jo tas nav iespējams, kā par to sacīts Psalmā: “Kas gan apzinās savu nomaldīšanos?””
 lasīt tālak »

Pirms vairākām nedēļām gandrīz 300 mūsu skolotāju nosūtīja premjeram Aigaram Kalvītim atklātu vēstuli, kurā pauda zināmu sašutumu par atsevišķām likumu normām, kuras valdība ir iecerējusi pieņemt. Runa ir par grozījumiem krimināllikumā, kuri paredzētu kriminālatbildību par homoseksuāli orientētu cilvēku diskrimināciju.

lasīt tālak »
Luteriskajā baznīcā jau no pašiem tās pastāvēšanas pirmsākumiem, tās mācībā vienu no galvenajām vietām ieņēma Svētais Vakarēdiens. Tas bija arī viskarstāko diskusiju objekts ar tā saucamo radikālo reformāciju [ar radikālās reformācijas piekritējiem]. Mūsu ticības tēvam Mārtiņam Luteram Svētā Vakarēdiena jautājums nekad nav bijis maznozīmīga kristīgās mācības vai baznīcas piedeva....