Par bauslību
 Par Dieva Vārdu
 Par sakramentiem
 Svēto Rakstu apceres katrai dienai

Mantai jābūt rokā, nevis sirdī.

Ja nonāk tiktāl, ka netikumus tur par godu, tad neviens vairs nevar palīdzēt.

Meli ir kā sniega pika: jo ilgāk to veļ, jo lielāka tā top.

Kur Dievs uzcēlis baznīcu, tur arī sātans būvē kapellu.

Ir trīs nikni suņi: nepateicība, lepnums un skaudība. Kam visi trīs iekož, tas ir pamatīgi sakosts.

Ko atrauj Kristum, to desmitkārtīgi pienes velnam.

Ja muļķis apgalvo, ka ir gudrs cilvēks, attaisno ikvienu savu stulbību, tad tāds ir pelnījis vārdu "lielais, izcilais muļķis". Vai arī – ja neglīta vecene uzstāj, ka ir skaista un ietērpjas savos bezgaumīgajos greznumos, viņa padara sevi tikai vēl nožēlojamāku un apkauno sevi. Būtībā visiem cilvēkiem ir šāda nosliece. Neviens nevēlas, lai viņa grēks tiktu nosodīts, visi maskējās, lai izskatītos slavējami un izsmalcināti. Tādējādi viņi no viena grēka rada divus.

Jo vairāk tu iegūsti, jo vairāk tu vēlies. Un tu vienmēr mērķēsi uz kaut ko augstāku un labāku. Neviens nav apmierināts ar savu stāvokli dzīvē. Pilsonis vēlas kļūt par bruņinieku, dižciltīgais vēlas būt princis, un savukārt princis vēlas iet savu ceļu kā imperators. Bet, ja tu vēlies iet savu ceļu kā kristietis, tad uzmanies no tā visa – kā no visbriesmīgākās tumsas.

Dievs var gan panest cilvēka vājumu, bet ļaunprātību un nicināšanu Viņš necieš.

Pasaule sastāv no cilvēku pūļa, kas gan ņem pretī visas Debesu Tēva dāvanas, bet uz tām atbild ar zaimošanu un visāda veida nepateicību.

Mums pašiem ar sevi lepoties nozīmē Dievu ne par ko neturēt.

Lielākais grēks ir - neticēt.